حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۱۱/۴
آئین نامه اجرایی

ماده 4 قانون : صلاحيت رسيدگي به تخلفات اداري كارمندان با هيأت بدوي رسيدگي است و آراء صادره در صورتي كه قابل تجديد نظر نباشند ، از تاريخ ابلاغ قطعي و لازم الاجراست . در مورد آرايي كه قابل تجديد نظر باشد هرگاه كارمند ظرف 30 روز از تاريخ ابلاغ راي درخواست تجديد نظر نمايد ، هيأت تجديد نظر مكلف به رسيدگي است آراي هيئت تجديد نظر از تاريخ ابلاغ قطعي و لازم الاجراست .
توضيح : راء قطعي صادره توسط هيأت بدوي و تجديد نظر كه در فرم مربوطه با سربرگ قطعي به واحد هاي تابعه و شخص متهم ابلاغ مي گردد از تاريخ ابلاغ بايستي توسط مسئولين مربوطه به اجرا گذاشته شود و مسئوليت عدم اجراي حكم به عهده مسئول واحد مربوطه خواهد بود .
ماده 18 [ بند 15 ] قانون : سهل انگاري روسا و مديران در ندادن گزارش تخلفات كارمند تحت امر .
توضيح : بند مذكور يكي از تخلفات اداري محسوب كه روسا ومديران را موظف به احاطه داشتن در حيطه تحت امر خود مي نمايد كه در صورت قصور ، مديران و مسئولين پاسخ گوي قانون خواهند بود .
ماده 12 قانون : اعمال مجازاتها صرفاً در اختيار هيأت هاي بدوي بوده مگر بند هاي الف و ب (اخطار كتبي بدون درج در پرونده و توبيخ كتبي با درج در پرونده استخدامي) كه در صورت تفويض اختيار وزير مربوطه به روساي دانشگاه ها از سوي رئيس دانشگاه قابل اعمال خواهد بود .
ماده 17 قانون : روساي دانشگاهها مي توانند كارمنداني را كه بيش از دو ماه متوالي يا چهار ماه متناوب در سال بدون عذر موجه در محل خدمت خود حاضر نشده اند از خدمت وزارتخانه يا دستگاه متبوع اخراج نمايند .
توضيح : مسئولين بلافصل اينگونه كارمندان مي توانند با رياست محترم دانشگاه مكاتبه و مدارك لازم را ارسال و ايشان نيز راساً و بدون ارجاع موضوع به هيأت بدوي مي توانند نسبت به وظيفه قانوني خود عمل نمايند .
ماده 21 قانون : در صورتي كه متهم به آراء قطعي صادره توسط هيأت هاي رسيدگي به تخلفات اداري اعتراض داشته باشد . مي تواند حداكثر تا يك ماه پس از ابلاغ راي به ديوان عدالت اداري شكايت نمايد در غير اين صورت راي قابل رسيدگي در ديوان نخواهد بود .
توضيح [ 1 ] : فرم هاي مربوط به ديوان عدالت اداري از دادگستري هاي شهرستانها قابل تهيه مي باشد .
توضيح [ 2] : آراء قابل پژوهش هيأت هاي بدوي ، در هيأت هاي تجديد نظر مربوطه قابل رسيدگي مجدد خواهند بود .
تبصره ماده 16 قانون :در مواردي كه پرونده متهم در هيأت ها تحت رسيدگي است هر گونه تصميم گيري نسبت به حالت استخدامي وي ، منوط به كسب نظر از بالاترين مقام دستگاه يا نماينده وي است .
ماده 23 قانون : آراء صادر شده توسط هيأت هاي بدوي و تجديد نظر و احكام اخراج ، بطور مستقيم و بلافاصله به اداره هاي كارگزين يا دواير مشابه دستگاه هاي ذيربط ارسال مي شود ، واحد هاي ياد شده موظفند حداكثر ظرف 30 روز از تاريخ صدور راي ، آراء و احكام صادر شده را به كارمندان مربوط ابلاغ كرده و مدارك آن را جهت درج در پرونده اتهامي به هيأت مربوطه تحويل دهند . در صورت سهل انگاري مسئولان كارگزين يا امور اداري مربوط به ابلاغ آراء و احكام صادر شده به متهم ،با آنان طبق قانون رفتار مي شود. همچنين هرگونه خودداري يا جلوگيري از اجراي آراي هيأت ها ممنوع است و با متخلفان طبق قانون رفتار مي شود .
توضيح : در صورت عدم دسترسي به متهم جهت ابلاغ اتهام و يا رأي مسئولين كارگزيني موظفند بلافاصله موضوع را كتباً به هيأت اعلام تا در اسرع وقت از طريق مطبوعات اقدام گردد .
ماده 25 قانون : درخواست تجديد نظر نسبت به آراي هيأت هاي بدوي بايد به وسيله محكوم عليه يا نماينده قانوني وي ظرف 30 روز از تاريخ ابلاغ راي ، با زبان فارسي و ذكر دلائل به طور كتبي به اداره كارگزيني مربوطه تسليم و رسيد اخذ شود ملاك دريافت به موقع درخواست تاريخ ثبت دفترهاي كارگزيني مربوطه است .
ماده 26 قانون : اداره هاي كارگزيني دستگاه مكلفند درخواست اعتراض كارمند يا نماينده وي را در سريعترين زمان ممكن ، براي رسيدگي به هيأت هاي تجديد نظر مربوطه ارسال كنند و در مواردي كه راي هيأت بدوي قابل تجديد نظر باشد ، ولي متهم ظرف مهلت مقرر نسبت به آن درخواست تجديد نظر نكند ، راي صادر شده را از تاريخ پايان يافتن مهلت ياد شده اجرا كنند .
ماده 31 قانون : فوت متهم موجب توقف رسيدگي و صدور راي مي شود و .....
ماده 46 قانون : اداره هاي كارگزيني مكلفند يك نسخه از احكام كارگزيني مربوط به كارمنداني را كه محكوم به بازنشستگي ، بازخريد ، اخراج يا انفصال دايم از خدمات دولتي مي شوند به سازمان امور اداري و استخدامي كشور ارسال كنند .

تاریخ به روز رسانی: 1395/09/20
تعداد بازدید: 4506
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:23
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1399/11/04
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal