حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۹
1391/06/18
رئيس مركز تحقيقات گياهان دارويي دانشگاه :

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: دكتر رفيعيان از بازديد هيات دوره تخصصي پژوهشي(Ph D by research ) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از مركز تحقيقات گياهان دارويي اين دانشگاه جهت تاييد پذيرش دانشجويان منتخب خبر داد.

وي اظهار داشت: طي اين بازديد شرايط پذيرش دانشجويان بررسي و موافقت نهايي براي جذب يك دانشجو در اين رشته به عمل آمد.

به گفته وي، دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در حال حاضر با دارا بودن تعدادي از اساتيد واجد شرايط پذيرش دانشجو در مقطع Ph D by research ظرفيت جذب 6 دانشجو در اين رشته را دارد.

دكتر رفيعيان گفت: هم اكنون پرونده ساير متقاضيان از ميان كاركنان، اعضاي هيات علمي و دانشجويان داراي مدرك كارشناسي ارشد در دست بررسي است.

بر اساس اين گزارش، دوره دكتري تخصصي پژوهشي(Ph.D by Research) يكي از بالاترين مقاطع تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك دكتري تخصصي پژوهشي(Ph.D by Research) مي انجامد و مجموعه اي هماهنگ،‌از فعاليت پژوهشي و آموزشي است.

گفتني است، هدف از ايجاد دوره دكتري تخصصي پژوهشي ، تربيت افرادي است كه ضمن احاطه يافتن به علوم مرتبط در زمينه اي خاص و آشنا شدن با روش هاي پيشرفته تحقيق و دستيابي به جديدترين مباني پژوهشي بتوانند ضمن فراهم آوردن بستري جهت حل مشكلات مبتلا به جامعه و در دست گرفتن رهبري پژوهش، با نوآوري در زمينه ارتقاء و توسعه روشهاي نوين و پل زدن بين علوم پايه و كاربردي با هدف ارتقاء سلامت ، گامي در جهت خود كفايي كشور و توسعه پايدار و گسترش مرزهاي دانش و ارتقاء‌ علمي مراكز تحقيقاتي و دانشگاه ها و احياء روحيه خود باوري براي دست يابي به تازه هاي جهان دانش بردارند.

 بر اپايه اين گزارش، محور اصلي فعاليتهاي دوره دكتري تخصصي پژوهشي،‌كسب دانش و مهارت از طريق پژوهش هدفمند ونوآوري در يك رشته خاص است و آموزش وسيله برطرف كردن كاستي هاي آموزشي دانشجويان اين دوره است تا راه را براي وصول به اهداف دوره هموار سازد.

 

تعداد بازدید:
114
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/05/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal