حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1395/05/27
رئيس دانشگاه علوم پزشكي چهارمحال و بختياري: سفر معاون درمان وزارت بهداشت را در ارتقاء خدمات حوزه سلامت ثمربخش دانست
به گزارش وب دا؛ معاون درمان وزارت بهداشت نيز با ابراز خرسندي از سفر به چهارمحال و بختياري گفت: آشنايي با عزيزاني كه شبانه روز براي تسكين درد و آلام بيماران در تلاش هستند جاي خوشحالي دارد.
دكتر محمد آقا جاني ، نقش رياست دانشگاه علوم پزشكي استان را در ارائه خدمت به مردم بسيار موثر دانست و از اين بابت از دكتر هاشم زاده تقدير كرد.
وي، در ادامه از معاونت درمان دانشگاه و زحمات ساير مسئولين اين مجموعه نيز در تمام سطوح قدرداني كرد.
وي با بيان اينكه، امسال بيشتر به موضوع كيفيت خدمات پرداخته شده است بر لزوم توجه بيمارستان ها به اين امر تاكيد كرد و در ادامه از ابلاغ مدل جديد اعتبار بخشي و تغيير سنجه هاي اعتبار بخشي خبر داد و خواستار استقرار اعتبار بخشي جديد در بيمارستان ها شد.
دكتر آقا جاني افزود: رويكرد اعتبار بخشي به سمت نتيجه گرايي است بنابراين بايد عوارض ناخواسته و خطاها را كمتر كنيم و بيمارستان ها را ايمن و اثر بخش نمائيم تا مردم راضي تر شوند.
وي، از راه اندازي سامانه صدور پروانه ها خبر داد و آن را كار بسيار بزرگي در كشور دانست.
دكتر آقاجاني، اصلاح نيروي انساني در بيمارستان ها را ضروري دانست و براي تامين بهيار و كمك پرستار ، از تعليم 14هزار نيرو در كشور خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت،‌ يكي از رويكردهاي استان را توسعه نيروي پرستاري دانست و گفت: بايد براي استان پرستار بومي تربيت كرد.
به گفته وي، دانشگاه ها مي توانند اگر منابع مالي لازم را از محل درآمدها داشته باشندة نيروي انساني مورد نيازشان را تامين نمايند.
دكتر محمد آقاجاني، در ادامه، ‌خواستار رضايت مندي پرسنل شد و افزود: نارضايتي ايجاد شده كه بعلت تاخير مطالبلت پرداختي بيمه ها است بزودي با انجام پرداخت ها تا حد زيادي برطرف مي گردد.
وي، از گسترش 400 تخت بيمارستاني در استان خبر داد و گفت: در شهركرد مقدمات ايجاد 4 تخت سوختگي آي سي يو و 5 تخت ترميم سوختگي را فراهم خواهيم كرد.
معاون درمان وزارت بهداشت، از حمايت وزارتخانه جهت تامين تخت هاي ICU در استان خبر داد و گفت: مشكل سي تي اسكن بيمارستان آيت اله كاشاني و MRI اين مركز نيز با حمايت وزارت بهداشت در بازه زماني قابل قبول برطرف خواهد گرديد.
دكتر آقاجاني، از نياز جدي استان به اورژانس هوايي خبر داد و گفت: بايد با تامين اورژانس زميني و اورژانس هوايي دسترسي مردم را به درمان و بيمارستان ها تسهيل شود.
وي، انجام ERCP و جراحي لاپاراسكوپي در استان را از خدمات بسيار ويژه و خوب استان دانست و ارائه خدمات در مركز درماني ناباروري را بسيار ارزنده دانست و اظهار داشت: در توسعه اين خدمات كمك هاي لازم را خواهيم كرد.
وي، بيمارستان در حال ساخت بروجن را از پروژه هاي بسيار مهم استان دانست و گفت: مصمم خواهيم بود كه در صورت تحويل بيمارستان تا پايان سال آن را در اسرع وقت و تا پايان سال تجهيز خواهيم كرد كه اين مژده بزرگي براي مردم و نقطه عطفي در ارائه خدمات حوزه سلامت در شهرستان مي باشد.
دكتر آقاجاني گفت: آنچه اهميت دارد، ‌رضايتمندي كاركنان در كنار رضايتمندي مردم است
وي، با بيان اينكه برنامه تحول نظام سلامت بالاترين رضايت مندي را در بيماران ايجاد كرده است افزود: در طول دو سال اجراي برنامه، وزارت بهداشت درصدر دستگاه هايي است كه مردم از آنها رضايت بالايي دارند و بالاترين ميزان رضايتمندي از بيمارستان هاي دولتي است.
وي، طرح تحول سلامت را از دستاوردهاي بزرگي دانست كه بايد آنرا حفظ كرد و اظهار داشت: رضايتمندي كارمندان بسيار براي مسئولين مهم است چراكه اگر كاركنان مراكز درماني با شوق و نشاط در سركار حاضر شوند و خدمت كنند طرح تحول سلامت به اهداف خود رسيده است و در غير اين صورت در يك بعد دچار نقصان شده و تمام تلاش ها در حاشيه قرار خواهد گرفت.
دكتر آقاجاني، در پايان با انتقال پيام سلام و تقدير وزير بهداشت از تلاش هاي صورت گرفته در سه سال گذشته براي تمامي ارائه دهندگان خدمات سلامت در چهارمحال و بختياري آرزوي موفقيت و سلامتي نمود و اظهار اميدواري كرد: به زودي خبرهاي خوبي از مجموعه علوم پزشكي اين استان بشنويم.
تعداد بازدید:
7
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal