حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۱۱/۴
آخرین خبرها
امن ترين و نا امن ترين سيستم عامل موبايل چيست ؟Modern-Mobile-Operating-Systemsبه گزارش دنياي فناوري اطلاعات ؛ بد نيست بدانيد چندي پيش مركز تحقيقاتي F Secure آماري منتشر كرد كه بسيار تكان دهنده بود . طبق اين آمار سيستم عامل آيفون امن ترين و سيستم عامل اندرويد غير ايمن ترين سيستم عامل شناخته شده اند.
بر اساس اين اطلاعات آماري در بين سال هاي ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ سيستم عامل هاي iOS با كمتر از ۱ درصد تهديد بد افزاري امن ترين سيستم عامل شناخته شده است . البته در كنار سيستم عامل آيفون ديگر پلت فرم ها مثل ويندوز پالم ، بلك بري ، پاكت پي سي و J2ME همگي با كمتر از ۱ درصد يا ۲ درصد قرار دارند كه جزو سيستم عامل هاي امن شناخته شده اند . اما در مقابل آنها سيستم عامل سيمبين نوكيا با ۳۲ در صد كه در بر دارنده ۶۰۵ بد افزار بود و بعد از آن اندرويد با ۶۵ درصد قرار داشتند كه با گذشت زمان و در سال ۲۰۱۳ سيمبين با كاهش به ۳ در صد موقعيت خود را بهبود بخشيد اما در مورد اندرويد اين گونه نبود و اين روند افزايش هم داشت طوري كه  ضريب آسيب پذيري  اندرويد در حال حاضر به ۹۷ درصد رسيده است .
اين رقم در سال ۲۰۱۲ حدود ۷۹ درصد بود كه احمال مي رفت تابا افزايش برنامه هاي ضد ويروس اندرويد هم از امنيت بالا برخوردار شود اما متاسفانه در سال ۲۰۱۳ اين رقم افزايش يافت . در اين آمار كشور هايي كه بيشترين گزارشات بد افزاري را داشته اند عربستان و هند بوده اند و كمترين را هم امريكا با ۵ درصد به خود اختصاص داده است .mobile_threats_2013_country_breakdown البته جدا از پايين بودن ضريب امنيت اندرويد عوامل ديگري مثل اينكه افراد بيشتر به اين دستگاه ها تمايل دارند در نتيجه استفاده آنها از سيستم عامل هاي ديگر كمتر است و همچنين اپليكيشن هايي كه افراد روي دستگاه هاي خود نصب مي كنند هم بي تاثير نيستند . برخي از اين بد افزار ها در قالب برنامه هاي شخص سوم و از طريق اپ استور ها وارد گوشي افراد مي شوند و كمتر كسي هم از وجود آنها اطلاع دارد .
 به نظر شما از بين سيستم عامل هايي كه براي گوشي ها و ها در حال حاضر وجود دارند كدام يك امن تر است ؟ آيا شما به سيستم عامل دستگاه خود اعتماد داريد ؟-
به نقل از worldit.ir
تاریخ به روز رسانی: 1392/12/17
تعداد بازدید: 3147
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1399/11/04
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal