حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1394/08/16
نسخه جديد فناوري بلوتوث مخصوص خدمات ابري
فناوري ارتباطي «بلوتوث 1 /4» اواخر سال جاري ميلادي در اختيار كاربران جهاني قرار مي‌گيرد تا امكان اتصال مستقيم دستگاه‌هاي الكترونيكي آنها به خدمات ابري فراهم شود.به گزارش وب‌سايت news.techworld، فناوري بلوتوث در حالت عادي براي برقراري ارتباط بي‌سيم بين دستگاه‌هاي موبايلي و رايانه‌هاي شخصي در فواصل كوتاه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

پروتكل 0 /4 اين فناوري كه هم‌اكنون در دستگاه‌هاي الكترونيكي جديد به كار مي‌رود به گونه‌اي طراحي شده است كه امكان انتقال بي‌سيم اطلاعات تا فاصله 30 متري را فراهم مي‌كند.  اما نسخه 1 /4 اين فناوري ارتباطي قادر است به‌صورت غيرمستقيم دستگاه الكترونيكي موبايلي را در خارج از محدوده تعيين شده و از طريق سيستم پردازش ابري به مقصد مورد نظر متصل كند.

اين مساله به آن معني خواهد بود كه كاربران خانگي مي‌توانند شبكه‌هاي متشكل از دستگاه‌هاي شخصي حتي فناوري‌هاي پوشيدني را گسترش دهند و آن را در گستره بزرگ‌تري مورد استفاده قرار دهند.  اين پروتكل جديد به گونه‌اي ساخته شده است كه محدوديت‌هاي موجود براي فناوري‌هاي پوشيدني يا گوشي‌هاي هوشمند و ابزارهاي مبتني بر آنها را براي رد و بدل كردن اطلاعات از بين مي‌برد.

 به عنوان مثال، دستبندهاي ورزشي هوشمند و سيستم‌هاي تشخيص تناسب اندام همراه با برنامه‌هاي ويژه‌اي عرضه مي‌شوند كه از طريق سرويس‌هاي اينترنتي خدمات خود را در اختيار كاربران مي‌گذارند.

با فناوري ارتباطي «بلوتوث 1. 4» يك دستبند مخصوص تناسب اندام يا دستگاه مخصوص باشگاه‌هاي ورزشي مي‌تواند اطلاعات خود را به صورت مستقيم روي سرويس‌هاي ابري ذخيره كند و براي اين كار هيچ نيازي به گوشي هوشمند يا رايانه لوحي نداشته باشد.

استفاده از اين قابليت تنها براي دستگاه‌هاي مبتني بر فناوري ارتباطي بلوتوث امكان‌پذير است و اين امكان را به وجود مي‌آورد كه بتوان اطلاعات را به راحتي روي فضاي پردازش ابري ذخيره كرد، اما دستگاه‌هاي امروزي از طريق يك سيستم واسطه‌ اين كار را انجام مي‌دهند و فناوري «بلوتوث 1. 4» اين واسطه را به طور كامل از ميان برمي‌دارد.

منبع http://www.dpi.ir/
تعداد بازدید:
9
نویسنده:
منبع:
مدير سايت فناوري اطلاعات
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal