حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۹
1394/02/01
شهركرد/ارائه ي خدمات درماني در كنار خدمات پيشگيرانه از هولويت برنامه هاي هرتقهءبهداشت دهان و دندان در چهارمحهل و بختياري است.
به گزارش وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري به مناسبت هفته سلامت، در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه اين استان به تشريح وضعيت بهداشت دهان و دندان گروه هاي سني مختلف هم استانيان پرداخت و افزود: متاسفانه بررسي ها حاكي از وضعيت نامطلوب سلامت اين عضو مهم از بدن است.
دكتر مرتضي هاشم‌زاده، با اشاره به كمبود دندانپزشك افزود: بايد به تعداد مراكز بهداشتي و درماني در سطح استان دندانپزشك در اين مراكز ‌ حضور داشته باشد.
به گفته وي، هم اكنون با تمهيدات انديشيده شده و وارد كردن بحث ارائه خدمات دندانپزشكي به شكل تلفيقي در سيستم بهداشتي،‌12 مركز جهت ارائه خدمات پيشگيرانه مانند ارنيش فلورايد و فيشورسيلانت(پركردن شيار دندان) به گروه‌هاي هدف معرفي و هم اكنون در حال ارائه خدمت هستند.
وي اضافه كرد: با توجه به كمبود دندانپزشك و محدود بودن تعداد بهداشت كاران دهان و دندان معاونت بهداشتي دانشگاه بايد با تشويق و هدايت كارشناسان و كاردانان شاغل در سيستم به كسب مهارت و ورود آنان به اين حوزه مشكلات را به حداقل برسانند.
دكتر هاشم زاده يادآور شد، طرح ارائه پنج خدمت رايگان دندانپزشكي در قالب بيمه روستايي و پزشك خانواده از نيمه اول آذرماه سال گذشته همزمان با سراسر كشور در برخي از مراكز بهداشتي درماني استان برگزار شد.
به گفته وي، ‌در اين طرح، خدمات پيشگيرانه دندانپزشكي شامل معاينه و ثبت اطلاعات، آموزش بهداشت دهان و دندان، انجام خدمت و ارنيش فلورايد و فيشورسيلانت(پركردن شيار دندان) و جرمگيري به كودكان زير 14 سال، مادران باردار و زناني كه يكسال از زايمان آنان گذشته مشروط بر سكونت در مناطق روستايي و عشايري و داراي بودن دفترچه بيمه روستايي به صورت رايگان ارائه مي شود.
وي با بيان مشكلات بهداشت دهان و دندان در برخي استان هاي محروم اظهار داشت: ارائه خدمات رايگان به مناطق روستايي و بخصوص مناطق سخت گذر كه از بسياري از اين خدمات محرومند؛ اقدامي شايسته در راستاي توزيع عادلانه خدمات بهداشتي و درماني است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري در ادامه با اشاره به فراهم شدن مقدمات راه اندازي دانشكده دندانپزشكي و پذيرش دانشجو در اين رشته افزود: در سال تحصيلي آينده حدود 20 دانشجو از طريق آزمون سراسري سازمان سنجش و آموزش كشور در استان مشغول به تحصيل خواهند شد.
تعداد بازدید:
18
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/05/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal