حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1394/01/23
پيام رئيس دانشگاه به مناسبت هفته سلامت سال ۱۳۹۴
شعار بهداشتي سال تحت عنوان « ايمني غذا از مزرعه تا سفره » نامگذاري شده است

۷ آوريل برابر با ۱۸ فروردين ماه «روز جهاني بهداشت » نام گرفته است و همه ساله برنامه هائي در گرامي داشت اين روز در سراسر جهان برگزار مي شود اما در ايران با توجه به اهميت بهداشت و سلامتي در زندگي مردم جامعه هفته سلامت در نظر گرفته شده است كه همچون سالهاي گذشته از ۱ الي ۷ ارديبهشت ماه در سراسر كشور برگزار مي گردد .
بي شك هفته سلامت فرصتي است تا با استفاده از توان همه دستگاههاي حاكميتي و جلب و مشاركت مردم و همكاري عمومي وبين بخشي ادارات ،سازمانها وارگانها در مسير تحقق ارتقاء فرهنگ سلامت جامعه گام برداريم ، اگر چه وظيفه ما به هفته سلامت محدود نبوده و درتمام روزهاي سال تلاشها بر اين امر استوار است .در همين رابطه شعار بهداشتي سال
تحت عنوان « ايمني غذا از مزرعه تا سفره » نامگذاري شده است .
در دهه هاي اخير موضوع ايمني مواد غذايي مورد توجه سياست گزاران ، پژوهشگران و متخصصان حوزه سلامت و غذا قرار گرفته است . نبايد ترديد داشت كه بخشي از مواد غذايي كه در دنياي معاصر توليد مي شود كاستي هايي از نظر سلامت و ايمني دارد كه بايد نسبت به آن حساس بوده و واكنش مناسب نشان داد .
روش هاي كنوني كشاورزي ودامداري صنعتي موجب توليد انواع محصولاتي شده كه احتمال آلودگي باقيمانده سموم دفع آفات ،حاصلخيز كننده ها،علف كش ها،هورمونها وآنتي بيوتيك ها را بيشتر كرده است ضمن اينكه به محيط پيرامون ما نيز آسيب هاي بسيار جدي وارد مي كند .
جهت افزايش ايمني مواد غذايي نياز به مشاركت همه سازمانها و دستگاهها و خصوصاً مردم عزيز داريم چرا كه نقش مردم در تمام برنامه ريزيها مهم و حياتي است خصوصاً اگر اجراي برنامه نيازمند اصلاح رفتار جامعه وفرهنگ سازي باشد .
براي تامين امنيت غذايي در يك كشور و نظام اجتماعي بايد تمام سازمانها و نهادها با هم همكاري داشته و با هماهنگي يك سازمان متولي درامنيت غذايي نقش ايفا كنند .
از طرفي هفته سلامت با شعار « عزم ملي براي دسترسي عادلانه به خدمات سلامت » نامگذاري گرديده است ، خوشبختانه با اجري برنامه تحول نظام سلامت در سال گذشته پوشش جامع و عادلانه خدمات سلامت در اولويت قرار گرفت و تمام تلاش دانشگاه علوم پزشكي بر اين است تا در تمام حوزه هاي سلامت شاهد ارتقاء كيفي وكمي خدمات به مردم عزيز استان باشيم .
در پايان ضمن تبريك هفته سلامت از زحمات شبانه روزي وخا لصانه همه همكاران محترم در دانشگاه علوم پزشكي تقدير و تشكر نموده و اميدوارم در سال جديد توفيقات بيشتري در جهت خدمت به مردم شريف استان داشته باشند.
دكتر مرتضي هاشم زاده
رئيس دانشگاه علوم پزشكي وخدمات بهداشتي ،درماني شهركرد
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal