حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1393/04/29
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد اعلام كرد
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: تاكيد مقام معظم رهبري بر " ترويج و نهادينه‌سازي سبك زندگي اسلامي- ايراني و مقابله با ابعاد نامطلوب سبك زندگي غربي " به عنوان يكي از سياست هاي كلي جمعيت در ارديبهشت ماه سال جاري بر ضرورت ترسيم يك نقشه‌ي جامع سبك زندگي اسلامي- ايراني مي افزايد.

دكتر مرتضي هاشم زاده افزود: سبك زندگي فعلي مردم در برخي موارد به گونه است كه تهديدي بزرگ براي سلامت كل جامعه به شمار رفته و مشكلات عديده اي در همه حوزه هاي اقتصادي ،‌اجتماعي و فرهنگي كشور به وجود آورده است.

وي به شيوع بيماري هاي مزمن به عنوان يكي از ثمرات شوم تغيير سبك زندگي اشاره كرد و افزود: امروزه از هر چهار مرگي كه در افراد ۱۸ سال به بالا اتفاق مي افتد سه تاي آن مربوط به بيماري هاي مزمن است،‌ بيماري هاي مرتبط با عوامل محيطي و روش زندگي فرد كه بخش عمده اي از آنها ناشي از كم تحركي مي باشد.

دكتر هاشم زاده اذعان داشت: سبك زندگي غربي مدلي است كه در طول ساليان متمادي، مورد آزمون قرار گرفته و پيامدهاي ناگواري از جمله فروپاشي نهاد خانواده، اشاعه‌ي فساد و فحشا، گسترش بيماري‌هاي روحي و رواني، ايجاد ناامني و... نشانه‌ي ناموفق بودن آن در ايجاد يك زندگي متعادل و متعالي است.

وي گفت: امروز وقت آن رسيده است كه با ترسيم يك نقشه جامع سبك زندگي اسلامي- ايراني و توجه ويژه به دستورات خداوند در كتاب آسماني قرآن كريم، جامعه را از پيمودن مسير پر مخاطره اي كه جز پيامدهاي بد و ترويج فرهنگ غلط غرب چيزي به همراه ندارد، بازداريم.

وي يادآور شد،‌ امسال " سرمايه گذاري براي جوانان تنها نگاه به امروز نيست بلكه آنها اينده را مي سازند " به عنوان شعار روز جهاني جمعيت (۱۱ جولاي ۲۰۱۴ برابر با ۲۰ تير ۹۳)اعلام گرديده است لذا توجه به آگاهي بخشي و مهارت افزايي جوانان و رفع مشكلات و موانع اين قشر در شرايط كنوني كشور كه پيري جمعيت به عنوان تهديددي جدي به شمار مي رود بيش از پيش ضرورت مي يابد.

تعداد بازدید:
11
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal