حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۹
1391/09/25
قریب به 25 میلیارد ریال هزینه خدمات درمانی و دارویی به بیماران خاص چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

به گزارش دفتر وب دا در شهركرد- معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد  گفت: سال گذشته واحد بيماران خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد رقمي بالغ بر 2 ميليارد و 487 ميليون 988 هزار و 63 تومان كمك هزينه درماني و دارويي به 2 هزار و 235 نفز ار بيماران خاص و مبتلايان به بيماري صعب العلاج سرطان پرداخت نموده است.

 

دكتر محمود اخلاقي  از ارائه برخي خدمات درماني و دارويي رايگان به بيماران خبر داد.و افزود: در حال حاضر مبتلايان به 5 نوع از بيماريها از اين خدمات بهره مند هستند.

وی اظهار داشت: اين بيماري ها شامل: بيماران ms ، دياليزي ، تالاسمي، هموفيلي است و با توجه به هزينه هاي بالاي درمان سرطان مبتلايان به اين بيماري نيز از اين خدمات استفاده مي نمايند.

وي در خصوص نحوه ارائه خدمات به اين بيماران تصريح كرد: بيماران پس از اطلاع از بيماري خود با ارائه مدارك پزشكي تاييد شده از سوي پزشك متخصص در واحد بيماران خاص اين معاونت تشكيل پرونده داده و عمده خدمات تشخيصي، آزمايشات و درماني را بصورت رايگان دريافت مي نمايند.

وي ادامه داد، همچنين بر اساس درصد مددكاري و نوع بيماري كمك هزينه تهيه دارو به آنان پرداخت مي شود.

دكتر اخلاقي مراحل تهيه دارو توسط اين بيماران را بدين نحو تشريح كرد:

بيمار پس از مراجعه به سازمان هاي بيمه گر با نسخه ممهور به مهر پزشك متخصص و اعلام موجودي دارو توسط داروخانه شهدا براي بهره مندي از كمك هزينه تهيه دارو به واحد بيماران خاص واقع در معاونت درمان اين دانشگاه مراجعه و در صورت قرار گرفتن دارو مورد نظر تحت پوشش رديف مربوطه،  مساعدت بر حسب درصد مددكاري از 30 تا 100 % تعيين مي گردد و در نهايت با ارائه نامه مساعدت به داروخانه شهدا دارو توسط بيمار دريافت مي گردد.

به گفته وي، در صورت موجود نبودن داروي تحت پوشش بيمه در داروخانه بيماربه معاونت غذا و داروی  دانشگاه مراجعه كرده و با ارائه نسخه، دارو توسط اين معاونت تهيه و در داروخانه شهدا به بيمار تحويل داده مي شود.

بر اساس اين گزارش، هم اكنون 561 بيمار ms، 227 بيمار دياليزي،‌287 بيمار تالاسمي، 64 بيمار هموفيلي، و يك هزارو 112 بيمار مبتلا به سرطان در واحد بيماران خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تشكيل پرونده داده و از خدمات آزمايشگاهي ودرماني رايگان و كمك هزينه هاي درماني و دارويي بهره مند هستند.

تعداد بازدید:
62
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/05/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal