حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/09/16
هرگونه غفلت در كنترل HIV فرصت هاي موجود را به تهديد تبديل خواهد كرد
 

دكتر ناصر خسروي اظهار داشت: آنچه امروز بر اهميت كنترل بيماري ايدز در كشور افزوده است، افزايش آمار مبتلايان به اين بيماري و رشد تصاعدي آن است.

به گفته وي، بر اساس تحقيق علمي بيش از 18 هزار نفر در كشور به اچ اي وي مبتلا هستند و سالانه 7 تا 9 هزار نفر به اين امار افزوده مي شود.

وي تغيير روند انتقال ايدز را يكي از معضلات بزرگ مقابله با اين بيماري بر شمرد و افزود: متاسفانه در سالهاي اخير با افزايش رفتارهاي پرخطر انتقال ويروس از طريق ارتباط جنسي در رتبه اول راه هاي انتقال قرار گرفته است.

دكتر خسروي گفت: اگر چه بيماري ايدز معضل جهاني است اما توجه زودهنگام برخي از كشورها موجب شده است روند كنترل آن با سرعت بيشتري پيش رود .

وي ادامه داد، شيوع اين بيماري در كشورهاي خاورميانه ، چين و هندوستان از اواخر سال 2010 با رشد چشمگيري رو به رو بوده است.

دكتر خسروي گفت: بيش از دو دهه از شناسايي بيماري ايدز مي گذرد و يكي از اسيب پذرترين اقشار جامعه در مقابل اين بيماري جوانان هستند ولي با علم به اين موضوع همچنان آنگونه كه بايد اطلاع رساني و آگاهي بخشي صحيح و به قدر كفايت در جامعه صورت نگرفته است.و رفتارهاي مخاطره آميز آنان همچنان به قوت خود باقي است.

وي ادامه داد، جوانان به دليل قرار گرفتن در برهه خاصي از زندگي و تجربه ويژگي هاي روحي و اخلاقي جديد در معرض خطرات زيادي قرار خواهند گرفت حال انكه آموزش لازم در زمينه شناسايي اين ويژگي ها، نحوه برخورد صحيح با هيجانات و كنترل آن توسط آنان دريافت نشده است.

دكتر خسروي با بيان اينكه، امروز قشر جوان و ميانسال كشور به شدت در معرض خطر ابتلا به HIV قرار دارد. افزود: مرگ و مير ، ازهم گسيختگي نظام خانواده از عواقب اجتناب ناپذير ابتلا فرد به HIV است.حال آنكه آموزش گروه هاي هدف مي تواند تا حد قابل توجهي از بروز اين معضل در جامعه پيشگيري نمايد.

 

 

تعداد بازدید:
74
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal