حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/08/28
سالانه 250 هزار نفر در جهان در اثر اشتباهات پزشكي جان خود را از دست مي دهند
 

دكتر محمود اخلاقي اظهار داشت: حاكميت باليني برنامه جامع اي است كه ارتقاء كيفيت در ارائه خدمات در مراكز بهداشتي و درماني را ممكن مي سازد.

وي با بيان اينكه، ارائه خدمات جامع و مطلوب تنها مختص بيمارستان ها نيست تصريح كرد: اما به دليل وظيفه خطير مراكز بهداشتي، درماني در حوزه سلامت ارائه خدمات در اين مراكز با حساسيت بيشتري دنبال مي شود.

دكتر اخلاقي گفت: به دنبال مشكلات عديده مراكز درماني با اجراي حاكميت باليني چارچوب نسبتا مناسبي در زمينه آموزش، پژوهش و خدمات بهداشتي و درماني ايجاد خواهد شد.

وي ادامه داد، حاكميت باليني در دهه هاي اخير در كشورهاي پيشرفته نتايج قابل قبولي در پي داشته است و توانسته است سطح رضايتمندي مراجعين و پرسنل را تا حد چشمگيري ارتقاء ببخشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، مشاركت پرسنل و حتي بيماران را از اصول اوليه حاكميت باليني برشمرد.

دكتر اخلاقي كسب اطلاعات جامع در كوتاه ترين زمان ، آموزش و مديريت پرسنل را از ديگر اصول حاكميت باليني عنوان كرد.

وي يادآور شد، سال گذشته بيمارستان تامين اجتماعي امام علي(ع) فرخشهر و بيمارستان ايت الله كاشاني شهركرد به عنوان منتخبين جشنواره كشوري حاكميت باليني معرفي شدند .

وي ادامه داد، در حال حاضر حاكميت باليني در كليه بيمارستان هاي استان نهادينه شده است و شاهد عملكرد خوب همه پرسنل در اجراي حاكميت باليني هستيم.

دكتر اخلاقي با بيان اينكه، نقش پژوهش در حاكميت باليني كم رنگ احساس مي شود از حمايت همه جانبه دانشگاه از مقالات و طرح هاي پژوهشي خبر داد.

وي با اشاره به برخي از مشكلات حوزه سلامت به ويژه كمبود امكانات و فضاي فيزيكي افزود: با وجود اين مشكلات همچنان مي توان خدمات مطلوبي ارائه نمود.

بر اساس اين گزارش، حاكميت باليني قالبي است كه در آن با تكيه بر آخرين يافته هاي علمي، تجارب و پژوهش ها ارائه خدمات بهتر در حوزه سلامت سازمان دهي مي شود .

تعداد بازدید:
83
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal