حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۳
1391/08/10
ارتقاء سطح سلامت افراد جامعه از اهداف مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت
 

دکتر مسعود امیری توامند سازی علمی افراد را از اولویت های این مرکز عنوان کرد.

وی بستر سازي و افزايش كمي و كيفي پژوهش در حوزة تعيين كننده‌هاي اجتماعي سلامت و عدالت در سلامت ، توانمند سازی پژوهشگران و علاقه مندان به پژوهش از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی، هدفمند كردن پژوهش در حوزة SDH و عدالت در سلامت را از اهداف مرکز تحقیقات دانست.

دکتر امیری به كارگيري و استفاده از نتايج پژوهشهاي حوزة SDH و عدالت در سلامت، افزايش جذب منابع خارج از دانشگاه برای انجام پژوهش ها را از دیگر اهداف این مرکز تحقیقات بر شمرد.

به گفته وی، تکامل دوران ابتدای کودکی، سلامت معنوی و روانی، ارائه عادلانه خدمات سلامت، بیکاری و امنیت شغلی، تغذیه و امنیت غذایی، شیوه زندگی سالم ، آموزش، آگاهی و تحصیلات، مسکن، محیط هاي سالم، حمایت اجتماعی، حاشیه نشینی و مناطق محروم دور افتاده، توزیع عادلانه درآمد و امنیت اقتصادی، حوادث از زمینه های اصلی پژوهش در این مرکز می باشد.

وی گفت: همچنین این مرکز به طور خاص در زمینه تهيه بانك اطلاعاتي براي بيماريهاي گوناگون به منظور فراهم سازي زيرساخت مناسب براي پژوهش هاي آتي در مورد بيماريها ، تهيه بانك اطلاعاتي در زمينه پژوهش هاي انجام شده در استان و كشور و بررسي نابرابري (Inequlaity)بيماريها پژوهش می نماید.

دکتر امیری برگزاري کنفرانس و كارگاه بين المللي در اين زمينه ، بررسی ارتباط های محیط و بیماری(مثلا رابطه محیط-ژن)،  بيماريهاي قلبي عروقي (سكته قلبي و سكته مغزي)، سرطان ها ،عوامل خطرزا مانند: ديابت ،چاقی و پرفشاری خون،  بيماريهاي شغلي،  تاثير متقابل وراثت و محيط،  تاثير عوامل محيطي بر بيماريها ، اپیدمیولوژی محیطی از دیگر زمینه های خاص پژوهش های این مرکز تحقیقات عنوان کرد.

بر اساس این گزارش مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در تیرماه سال جاری با دریافت موافقت اصولی از سوی وزارت بهداشت و انتصاب دکتر مسعود امیری به عنوان ریاست مرکزدر شهریورماه  با تشکیل اولین جلسه شورای عالی مرکز و تبیین سیاست های کلی و تعیین اعضای شورای پژوهشی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است.

...............................................................

تعداد بازدید:
114
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal