حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۹
1391/07/29
وزیر بهداشت:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی از رونمایی از 10 دارو تا پایان سال جاری در کشور خبر داد.

دکترمرضیه وحید دستجردی افزود:این داروها با فناوری بالا در داخل کشور تولید شده اند.

وی گفت: امسال تاکنون 14قلم دارو در کشور رونمایی شده است، که این داروها شامل داروهای بیوتکنولوژی و با فناوری بالا بوده است.

به گفته وی،هم اکنون 52 قلم دارو نیز در قالب طرحهای کلان ملی مورد حمایت قرار گرفته است که در سال آینده یکی پس از دیگری به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت:20 قلم تجهیزات پزشکی نیز در حال حاضر در کشور در دست ساخت است که برخی از این تجهیزات تا پایان سال رونمایی می شود.

وحید دستجردی گفت:250قلم مواد اولیه دارو، نیز در کشور اعتبارات فراخوان سوم و چهارم را دریافت کرده اند تا مورد حمایت وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد.

وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در خصوص تولید رادیو داروها به ایرنا نیز گفت: تاکنون در ایران 12رادیو دارو ساخته شده و جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید رادیودارو به خودکفایی رسیده است.

بر اساس این گزارش وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در سفر به شهرستان بروجن از روند تکمیل بیمارستان در دست ساخت، وضعیت خدمات رسانی در بیمارستان ولی عصر(عج) بروجن و سرای سالمندان این شهر دیدن کرد.

 

تعداد بازدید:
32
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/05/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal