حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/07/26
روابط عمومی دانشگاه اعلام کرد:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: امروزه نظام های سلامت مهمترین برنامه های خود را مبتنی بر سلامت خانواده ترسیم نموده واز آنجائیکه زنان محور سلامت خانواده محسوب میگردند،علاوه برمدیریت سلامت اعضای خانواده،الگوی اصلی آموزش وترویج شیوه سالم زندگی به نسل بعدی نیز می باشند.اگر چه زنان ومردان مباحث مشترکی در امر سلامت دارند،اما زنان با مشکلات ویژه ای ناشی از شرایط فیزیولوژیکی خود روبرو هستند که علل مهمی در مرگ ومیر وناتوانی آنان محسوب می گردد. زنان در همه گروههای سنی جمعیت بیشتری را به خود اختصاص میدهند وعمر متوسط وامید به زندگی آنان نیز بیشتر از مردان می باشد،اما بار معلولیت وناتوانی آنان بالاتر بوده وبا بیماریهای مزمن ناتوان کننده قابل پیشگیری بیشتری مواجه می گردند .

به گفته مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با توجه به اینکه هفته آخر مهر ماه با عنوان هفته ملی سلامت زنان نامگذاری گردیده، امسال نیز این هفته(۲۸-۲۲ مهر) با شعار( زنان پیشگامان خود مراقبتی برای سلامت خانواده وجامعه ) و با هدف حساس سازی آحاد جامعه نسبت به ابعد مختلف سلامت زنان برگزار می گردد.

خانم دکتر پوران خلفیان اظهار داشت: بدین منظور با هماهنگی درون بخشی وبین بخشی با سایر سازمانها برنامه های گوناگونی در جهت گرامیدا شت این هفته در نظر گرفته شده است.

تعداد بازدید:
67
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal