حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/07/22
مدیرگروه سلامت جمعیت خانواده و بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: مدیرگروه سلامت جمعیت خانواده و بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری از اجراي ويژه برنامه هاي هفته ملي كودك در استان خبر داد.

دکتر پوران خلفیان اظهار داشت: با توجه به اینکه کودکان سرمایه‌های واقعی هر مملکت محسوب می‌شوند ،در این هفته برنامه های متنوعی با هدف ارتقای همه جانبه سطح سلامت و تکامل کودکان و با اهداف اختصاصی تمامی بخش‌های موثر و افزایش آگاهی جامعه، توجه بیش از پیش به فرهنگ غنی ملی و آموزه‌های دین مبین اسلام برگزار گرديد.

وي ادامه داد: از دیگر اهداف اختصاصی اين ويژه برنامه ها ایجاد عزم ملی در جهت توجه به دوران کودکی، ارتقای سطح تعادلات بین بخشی و درون بخشی، اساس سازی جامعه، افزایش آگاهی، نگرش و عملکرد جامعه در خصوص ایمنی کودکان و نوجوانان، ارتقای آگاهی تغذیه‌ای آحاد جامعه وفرهنگ سازی در راستای افزایش فعالیت بدنی کودکان و نوجوانان می‌باشد.

دکتر خلفیان، برگزاری نمایشگاه از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه در محل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، برگزاری برنامه پیاده‌روی کودکان به همراه والدین روز جمعه ۲۱ مهر و نیز بازدیدهای رایگان و بعضاً با تخفیف‌های ویژه از موزه‌ها و میراث فرهنگی را جمله برنامه های ویژه هفته ملی کودکان در استان عنوان کرد.

وی همچنین برگزاری ایستگاههای مسابقه، دو ومیدانی در زمینه‌های مختلف، مراقبت وآموزش کمکهای اولیه، میزگردهای تخصصی، آموزش‌های خانواده و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی از طرف ادارات، نهاد‌ها وسازمان‌های مرتبط را ازدیگر برنامه های این هفته بر شمرد.

دکتر خلفیان از توجه ويژه همه ارگان ها و نهاد ها به برگزاري هر چه با شكوه تر اين برنامه در استان اشاره كرد و افزود: اميدواريم اين روند در تمام ايام سال تداوم پيدا كند.

بر اساس این گزارش، هفته ملی کودک از تاریخ 15 لغایت 21 مهرماه سال جاری با شعار( کودک، خانواده و جامعه) با نامگذاري ايام هفته با عنوان: شنبه 15 /7/91:  کودک خانواده و رسانه

یکشنبه 16/7/91: کودک آموزش مراقبت و سلامت

دو شنبه 17/7/91: کودک بازی و تربیت

سه شنبه 18/7/91: کودک و ایمنی

چهارشنبه19/7/91: حقوق کودک

پنجشنبه 20/7/91: کودکان با نیازهای ویژه      

جمعه 21/7/91: کودک شهرنشینی، طبیعت و میراث فرهنگی  با برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی از سوی دستگاه های متولی در سراسر استان برگزار شد.

تعداد بازدید:
128
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal