حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/07/16
مدیرکل دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:مدیرکل دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دستیابی ایران به شاخصه های هزاره در بخش سلامت خبر داد.

دکتر فاطمه درخشانی افزود:جمهوری اسلامی ایران در سال جاری و حدود سه سال زودتر از زمان تعیین شده، به شاخصه های هزاره دست یافته است.

وی تصریح کرد:براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، سال دستیابی به شاخصه های هزاره سلامت سال 2015 تعیین شده بود که ایران سه سال زودتر به این شاخصه ها دست یافته است.

به گفته وی،مهمترین این شاخصه ها، کاهش مرگ و میر مادران و نوزدان زیر یک سال می باشد،که میزان مرگ و میر مادران و نوزادان به شدت در ایران کاهش یافت.

مدیرکل دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:در ابتدا این آمار از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تردید قرار گرفت که با بررسی میدانی از سوی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی این آمار مورد تایید قرار گرفت.

درخشانی گفت:سازمان بهداشت جهانی پس از بررسی آمار و حضور کارشناسان آن در ایران به صورت رسمی اعلام کرد ایران به شاخصه های هزاره دست یافته است.

به گفته وی،یکی دیگر از شاخصه های سازمان بهداشت جهانی شاخصه امید به زندگی است که به سختی تغییر می کند ولی خوشبختانه در سال اخیر شاخصه امید به زندگی در ایران افزایش یافته است.

درخشانی گفت:در سالهای اخیر خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور افزایش یافته است و پوشش این خدمات به عنوان عدالت در سلامت در تمامی نقاط کشور توسعه یافته است.

بر اساس این گزارش،این مسوول وزارت بهداشت و درمان برای شرکت در جشنواره آموزش و ارتقا سلامت چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرده بود.

تعداد بازدید:
50
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal