حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/07/13
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:دکتر رضا ایمانی در نخستین جشنواره آموزش و ارتقای سلامت استان چهارمحال و بختیاری در مجتمع غدیر شهرکرد با بیان اینکه در سالهای اخیر در شاخص های بهداشتی و سلامت رشد خوبی را در استان شاهد بوده ایم افزود: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی را باید پیمود که طی این مسیر نیازمند همکاری فرابخشی و مساعدت همه دستگاه های اجرایی است.

وی اظهار داشت: متاسفانه هنوز دید سلامت‌محوری آنگونه که باید در همه سطوح جامعه حاکم نشده است و مقوله سلامت سطحی انگاشته می‌شود در حالی که در تمامی کشورهای پیشرفته، سلامت به عنوان یک هدف در سطح کلان مطرح است.

ایمانی، سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت را از امور مهم دولت دانست و گفت: سرمایه گذاری در بخش سلامت بازده 10 برابری خواهد داشت.

وی، آموزش و ارتقای سلامت را از الزامات امروزه کشور برشمرد و افزود: آموزش در هر زمینه ای باید منجر به تغییر و اصلاح رفتار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، منشا اغلب بیماری‌ها را ناشی شده از تغییر رفتار جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اعتیاد یک بیماری رفتاری است و یا بیماری‌هایی مانند ایدز ناشی از ارتکاب به یک رفتار غلط است و تا زمانی که رفتار پرخطر تغییر نکند، این معضلات اجتماعی و بیماری‌ها کاهش نخواهد داشت.

دکتر ایمانی با بیان اینکه علی رغم تصور غلط جامعه حوزه بهداشت و سلامت کشور تنها تامین کننده 25 درصد خدمات حوزه سلامت است افزود:رسیدن به جامعه ای سلامت و تربیت افرادی سالم و پویا نیازمند همکاری فرابخشی همه دستگاه در کشور و بویژه در استان است.

بر اساس این گزارش، در مجموع بیش از 500 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. آثار رسیده به دبیرخانه در بیش از 20 عنوان کلی از جمله سلامت سالمندان، تغذیه سالم، سلامت محیط و حرفه ای، سلامت روانی اجتماعی و... با اولویت عناوین سلامت روان، سلامت معنوی، تغذیه سالم، فعالیت بدنی و پیشگیری از حوادث و بلایا در فرایند داوری قرار گرفتند و به برگزیدگان جشنواره جوایزی اهدا شد و از پیشکسوتان عرصه بهداشت با حضور استاندار، رئیس دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی کشور و برخی از مقامات استانی تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

تعداد بازدید:
89
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal