حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/07/02
نتایج یک مطالعه نشان می دهد:

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: نتايج يك مطالعه نشان مي دهد: میکروب هایی که به طور معمول در پوست زندگی می کنند از بدن در برابر عفونت محافظت می کنند.

بر اساس اين گزارش، از آنجایی که پوست بزرگترین اندام بدن است تعامل زیادی با میکروب های محیط دارد.

اگرچه سلول های ایمنی پوست از بدن در برابر ارگانیسم های مضر محافظت می کنند اما تا کنون مشخص نشده است که آیا میلیون ها میکروبی که به طور طبیعی در پوست هستند و به میکروب های پوستی معروفند نیز در این میان نقش مفیدی دارند یا خیر.

در این مطالعه محققان موسسه ملی بهداشت (NIH) در آمریکا با بررسی موش ها مشاهده کردند که میکروب های پوست در تعامل با سلول های ایمنی موجود در پوست، از سیستم ایمنی بدن محافظت می کند.

در این مطالعه محققان موش ها را به دو دسته تقسیم کردند و یک دسته موش های بدون میکروب و در دسته دیگر کامنسال استافیلوکوکوس اپیدرمیدیس پوست انسان را به موش های بدون میکروب پیوند زدند.

نتایج این مطالعه نشان داد که این گونه میکروب ها ، سلول ایمنی پوست موش را قادر می کند تا یک مولکول علامت دهنده که برای محفاظت از بدن در برابر میکروب های مضر، لازم و ضروری است ، تولید کند.

همچنین محققان موش های میکروب دار و بدون میکروب را در معرض یک انگل قرار دادند ومشاهده کردند که موش های بدون میکروب در مواجهه با این انگل واکنش ایمنی موثری نشان نمی دهند درحالی که موش های میکروب دار این واکنش ایمنی را نشان دادند.

تعداد بازدید:
66
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal