حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۳
1391/06/26
رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری:

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در سال تحصیلی جاری پایگاه سلامت در سطح مدارس این استان ایجاد میشود.

احمد امینی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 43 نفر عوامل اجرایی مراقبت سلامت در سطح استان فعال هستند که از این تعداد هشت نفر مرد و 35 نفر زن هستند.

وی تأمین منابع مالی و انسانی را مهم‌ترین عامل توسعه پایدار برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بستر تأمین نیروی انسانی ماهر و متخصص در سطح آموزش و پرورش فراهم‌تر است، چنانچه بحث مراقبت سلامت شکل بگیرد بیشتر می‌توانیم در تأمین سلامت دانش‌آموزان موثر باشیم.

امینی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در حوزه سلامت نیازمند نیروی بیشتر است، بیان داشت: با توجه به کمبود نیرو امسال تلاش شده تا نیروی مورد نیاز خود را از طرق مختلف جذب کنیم، بدین وسیله می‌توان علاوه بر اینکه سطح سلامت در مدرسه را ارتقا داد سطح بهداشتی و سلامتی جامعه را نیز افزایش داد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مراقبین سلامت در مدارس جایگاه خاصی ندارند، گفت: در حال حاضر مراقبین سلامت در جایی مستقر نیستند، بر همین اساس پیشنهاد می‌شود در مدارس استان به وسیله نوسازی مدارس اتاق بهداشت احداث شود، چرا که اکثریت مدارس فاقد اتاق بهداشت هستند و برای ارائه خدمات جامع‌تر از جمله خدمات روانشناختی، ‌پزشکی با مشکل مواجه‌اند.

امینی ادامه داد: ایجاد پایگاه سلامت از دیگر پیشنهاداتی است که بدین وسیله دانشآموزان میتوانند با مراجعه به پایگاه مشکل خود را مطرح و رفع کنند، بر همین اساس ایجاد پایگاه در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها الزامی است.

وی از ارائه بخش‌نامه‌های جدید در راستای مصرف مواد غیرمجاز در سطح مدارس این استان خبر داد و گفت: براساس این بخش‌نامه جدید به طور کلی در مجموع مدارس چهارمحال و بختیاری، فروش مواد غذایی از جمله فست‌فودها و نوشابه‌ها ممنوع است و بر اساس بررسی‌های به عمل آمده دیگر مواد غذایی غیرمجاز عرضه نمیشود.

 

تعداد بازدید:
55
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal