حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1391/06/19
رییس اداره پیوند وزارت بهداشت خبر داد:

به گزارش خبرنگار وب دا: رییس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تعداد اهدا كنندگان اعضا را در سال گذشته 430 مورد در كشور دانست و گفت: پیش بینی می شود هر ساله بیش از یك هزار و 500 نفر در كشور به مرگ مغزی دچار شوند ، اما از این تعداد، حدود 30 درصد افراد مرگ مغزی اقدام به اهدا عضو می كنند.

دكتر محمد عقیقی بر لزوم شناسایی بهتر افراد مرگ مغزی در كشور تاکید کرد و اظهار داشت: بهره گیری از اعضای افراد مرگ مغزی یكی از برنامه های اصلی وزارت بهداشت است و اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفته است.

رییس اداره پیوند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ایجاد بسترهای مناسب و انجام كارهای فرهنگی را در افزایش تعداد اهداء كنندگان بسیار موثر دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش كیفیت زندگی بیماران نیازمند به پیوند اعضا و كاهش هزینه های درمانی در این بخش، از مهمترین مزایایی اهدا اعضای بیماران مرگ مغزی است.

دکتر عقیقی عدم رضایت خانواده بیماران مرگ مغزی برای اهداء عضو را یکی از دغدغه های وزارت بهداشت عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر 63 درصد خانواده افراد مرگ مغزی رضایت به اهداء عضو نمی دهند لذا با برنامه ریزی های صورت گرفته این عدم رضایت را باید کاهش داد.

وی در ادامه سخنانش، با بیان اینکه بیش از 10 هزار ایرانی مبتلا به نارسایی های كلیوی در انتظار پیوند كلیه هستند، افزود: در سال گذشته حدود 2 هزار و 200 پیوند انجام شد اما همچنان نسبت به افراد در انتظار دریافت كلیه رقم ناچیزی است.

رییس اداره پیوند وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی، ضمن اشاره به اینکه سال گذشته از سال های موفق در پیوند كلیه بوده، اظهار داشت: 33 درصد پیوند ها از افراد مرگ مغزی و بخش اعظمی از این اعمال جراحی از افراد زنده تامین می شود كه این روند مناسبی نیست.

تعداد بازدید:
21
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal