حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۳
1391/06/12
معاون علمی رییس جمهور عنوان کرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور نقش بی بدیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در چرخه تولید علم و فناوری ستود و گفت: از مجموع ده ها طرح کلان علمی و فناورانه در کشور 32 طرح کلان مربوط به حوزه وزارت بهداشت و تولید داروست.

به گزارش خبرنگار وب­دا دکتر نسرین سلطانخواه در مراسم رونمایی از 8 داروی بیوتکنولوژیک و 7 کیت تشخیصی جدید آزمایشگاهی که در نهاد ریاست جمهوری و با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور برگزار شد، گفت: آخرین حلقه از سه دهه تلاش برای تولید علم و فناوری و ارتباط دانشگاه با صنعت در کشور تاسیس شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و تولید علم و فناوری در این راستاست که وزارت بهداشت در این عرصه نقش خود را به خوبی شناخته و به پیش می برد.

وی افزود: در یک چارچوب نظام مند تمام تلاش ها اینست که خروجی های علمی و تولید فناورانه برای مردم ملموس شود و فقط به تولید کتاب و رساله علمی اکتفا نشود، که تولید و عرضه داروهایی از این دست نمونه بارز به ثمر نشستن این تلاش هاست.

دکتر سلطانخواه ادامه داد: تاکنون 23 طرح کلان که شامل زیرطرح های بسیار زیادی هستند با مشارکت 170 میلیارد تومانی بین معاونت علمی ریاست جمهوری و مراکز علمی و تحقیقاتی منعقد شده است که 32 قرار داد و زیر طرح نیز مربوط به تولید دارو و تجهیزات پزشکی و وزارت بهداشت است.

وی با اعلام اینکه تمام این طرح های کلان را سازمان ها و وزارتخانه ها پشتیبانی خواهند کرد اظهار داشت: طرف قرارداد در این طرح های کلان یک وزارتخانه یا یک سازمان کلان است ولی رویکرد ما به دوش کشیدن وظایف یک دستگاه نیست، بلکه هدف فقط درگیر ساختن این سازمان ها در داخل نظام نوآوری و فناوری و تولید علمی است.

وی گفت: در ماموریت های وزارت بهداشت فقط تامین دارو و تجهیزات پزشکی و درمان و بهداشت برای مردم گنجانده شده است و تولید دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد ولی با تمهیداتی که اندیشیده شده است هم اکنون این وزارتخانه به بهترین شکل ممکن در حال نقش آفرینی برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی به کمک مراکز دانش بنیان و تحقیقاتی است.
تعداد بازدید:
40
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal