حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۳
13880711
نخستين عمل جراحي قلب باز در چهارمحال و بختياري با همکاري دکتر "اميرجمشيد خاموشي"و با سرپرستي دکتر"رستم اسفندياري "روز جمعه در بيمارستان تازه تاسيس "آيت الله کاشاني" شهرکرد با موفقيت انجام شد.

در اين جراحي، تيم پزشکي پس از ساعاتها تلاش موفق شد براي نخستين بار در استان، قلب يک بيمار شهرکردي را به صورت باز جراحي کند.
استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران و يکي از متخصصان قلب ايران گفت:عمل انجام شده در بيمارستان آيت الله کاشاني شهرکرد يکي از جراحي هاي خوب و رضايت بخش بود.
پرفسور "امير جمشيد خاموشي" افزود:امکانات بيمارستان کاشاني شهرکرد قابليت زيادي دارد و تجهيزات اين بيمارستان بسيار عالي و در حد درجه يک است و هيچ کم و کاستي ندارد.
به گفته وي،درعمل جراحي قلب باز، قلب فرد از حرکت مي ايستد و دستگاه قلب و ريه مصنوعي هنگام عمل جايگزين آن مي شود.
وي تصريح کرد: اين عمل براي بيماران داراي انسداد رگ و عروق مانند
"کرنرو عروقي"،بيماران دريچه اي قلب و بيماران مادرزادي استفاده مي شود.
خاموشي يادآور شد:بزرگترين عمل جراحي دربخش قلب، عمل قلب باز مي باشد که به امکانات زيادي نيازمند بوده که اين امکانات هم اينک در شهرکرد فراهم شده است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي چهارمحال وبختياري نيز گفت: بيماريهاي قلبي عروقي دومين علت مرگ و مير پس از حوادث رانندگي را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
دکتر"محمدعلي کياني" گفت: بدنبال افزايش ميزان بستري بيماران قلبي،افزايش خدمات بخش آنژيوگرافي و (CCU) و وجود اختلالات مادرزادي قلب در استان، بخش جراحي قلب در بيمارستان آيت الله کاشاني شهرکرد راه اندازي شد.
به گفته وي، با راه اندازي اين بخش،بيماران ايسکيمي قلبي، تنگي عروق کرونر و بيماريهاي دريچه اي مادرزادي در استان عمل مي شوند.
بيش از اين بيماران قلبي در چهارمحال و بختياري براي انجام عمل قلب باز بايد به استانهاي همجواز از جمله اصفهان سفر مي کردند.

تعداد بازدید:
541
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:25
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal