حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1397/02/08
پيام تبريك رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد به مناسبت روز جهاني ايمني و بهداشت كار
وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري در پيامي فرا رسيدن هشتم ارديبهشت ماه سالروز جهاني ايمني و بهداشت كار را به همه خدمتگزاران عرصه بهداشت و سلامت جامعه خصوصاً پزشكان طب كار، كارشناسان بهداشت حرفه اي فعال در زمينه ايمني و سلامت شاغلين (در بخش دولتي و خصوصي) ، كارفرمايان و كارگران تبريك گفت.
به گزارش وب دا؛ در متن پيام دكتر ارسلان خالدي فر آماده است، سازمان بين المللي كار (ILO) International Labour Organization از سال 2003 با هدف پيشگيري از حوادث و بيماريهاي شغلي مراسمي را در اين روز كه در ايران مصادف با 8 ارديبهشت ماه است برگزار مي نمايد. روز جهاني ايمني و سلامت شغلي در واقع يك فعاليت ساليانه بين المللي براي نهادينه كردن كار سالم و ايمن در سرتاسر جهان است كه در 28 آوريل هر سال اين مراسم برگزار مي گردد. برگزاري اين مراسم يك بخش مهم از استراتژيهاي جهاني سازمان بين المللي كار براي ارتقاي ايمني و سلامت شغلي در همه محيط هاي كاري است كه باعث ارتقاي آگاهي مردم و همچنين افزايش امنيت و سلامت در محيط كار مي شود. امسال روز جهاني ايمني و بهداشت كار با شعار" بهبود ايمني و بهداشت كارگران جوان و خاتمه دادن كار كودكان"(improve the safety and health of young workers and end child labour )
مطرح شده است كه هدف تسريع اقدامات براي دستيابي به اهداف توسعه پايدار شامل موارد زير مد نظر است:
الف) محيط كار ايمن و مطمئن براي همه كارگران تا سال 2030
ب) پايان دادن به همه اشكال كار كودكان تا سال 2025.
اين روز اهميت حياتي براي بررسي اين چالش ها و بهبود ايمني و بهداشت كارگران جوان را برجسته مي كند ، نه تنها براي ارتقاي اشتغال كارگران جوان، بلكه براي پيوند اين تلاش ها به مبارزه با كار خطرناك كودكان اقدام مي نمايد.
وي در پايان مجدداً اين روز را به تمامي پزشكان طب كار، كارشناسان بهداشت حرفه اي فعال در زمينه ايمني و سلامت شاغلين در بخش دولتي و خصوصي، كارفرمايان و كارگران كه رسالت بسيار سنگين حفظ سلامت شاغلين كه زير بناي توسعه اقتصادي پايدار كشور است را بدوش كشيده اند و با تمامي كاستي ها ، كمبود ها و مشكلات، خدمت به مردم را برگزيده اند و براي دستيابي به سلامت عمومي احساس مسئوليت مي كنند و با تحقيق و پژوهش در زمينه هاي طب كار و بهداشت حرفه اي و شركت در فعاليت هاي اجرايي در دور افتاده ترين نقاط اين استان با مشكلات دست و پنجه نرم مي كنند، تبريك عرض كرده و برايشان از خداوند متعال آرزوي موفقيت و تندرستي نموده است.
دكتر خالدي فر همچنين ابراز اميدواري كرده است، در سايه تلاش اين بزرگواران، همچون گذشته شاهد ظهور افقهاي نوين علمي در ارتقاء بهداشت حرفه اي و سلامت جامعه باشيم. 
تعداد بازدید:
2
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal