حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۹
1395/05/03
نشست مشترك رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان با رئيس ، مدير عامل و خيرين عضو بنياد نيكو كاري مفيد كشور
به گزارش وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي و افتخار نسبت به ميزباني جمعي از اعضاي مجمع خيرين كشور از رئيس و مدير عامل بنياد نيكو كاري مفيد تشكر كرد.
دكتر مرتضي هاشم زاده، از‌خيرين بعنوان منشاء‌ خير و بركت و داراي آثار مثبت فراوان در جامعه ياد كرد.
وي اظهار داشت: سلامت يك مقوله چند وجهي است كه شامل: رفاه كامل جسمي، ‌اجتماعي و معنوي است.
وي گفت: اقدامات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي، چهره سلامت را متحول كرده و ساير ارگانها ، سازمانهاي مردم نهاد و خيرين و مردم بايد در ارتقاء‌ سلامت و دسترسي به اهداف كلان اين وزارتخانه تلاش نمايند.
دكتر هاشم زاده،‌ زير ساخت هاي موجود بهداشتي و درماني در استان را ضعف دانست و گفت هم اكنون حداقل با كمبود 500 تخت بيمارستاني مواجه هستيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، ‌شان مردم اين استان را فراتر از خدمات ارائه شده دانست و گفت: در حال حاضر در تلاش هستيم تا كمبود در بخش تخت هاي بيمارستاني برطرف و سطح زيرساخت هاي بهداشتي و درماني ارتقاء پيدا كند.
دكترهاشم زاده، با اشاره به ساخت بيمارستان 250 تختخوابي جديد جنب بيمارستان هاجر با كمك استانداري و خيرين تكميل زير ساخت هاي مورد نياز در استان را نيازمند همت و عنايت ويژه خيرين دانست.
وي، از نياز استان به حداقل 80 تخت ICU خبر داد و گفت: يكي از مشكلات ما در ارائه خدمات درماني با توجه به افزايش بيماري ها ، حوادث و تصادف و ... كمبود تخت هاي ICU مي باشد.
وي، با تشكر از مجمع خيرين سلامت استان از همكاري ها و مهمترين هاي اين عزيزان تشكر كرد و گفت: خدمات اين مجمع بدون هيچ گونه چشم داشتي به مردم استان ارائه مي گردد.
مهندس نصرالهي، مديرعامل بنياد نيكو كار مفيد با ابراز رضايت از استان چهارمحال و بختياري و همكاري رئيس دانشگاه علوم پزشكي و مجمع خيرين سلامت استان گفت: فعاليت هاي بنياد نيكوكاري مفيد از خانه هاي بهداشت شروع شده است و خدماتي كه در اين خانه هاي بهداشت به مردم نيازمند ارائه مي شود واقعا در برخي حيات بخش زندگي مردم است.
وي گفت: خيرين عزيز پاداش كار خود را هم در دنيا و هم در آخرت دريافت مي كنند.
وي تصريح كرد: خيرين بايد شاكر خداوند باشند كه به آنها لطف كرده و آن ها در اين وادي وارد شده اند چراكه اگر نمي خواست آنها به اين سمت سوق داده نمي شدند.
دكتر روز رخ، رئيس بنياد نيكو كاري مفيد استان چهارمحال و بختياري را استان توسعه نيافته دانست كه نياز به مساعدت در اين خصوص دارد.
وي، هدف اين بنياد را سلامت محور دانست و گفت: استانداران مي توانند نقش مهمي در جذب خيران به استان داشته باشند وي گفت: براي راه اندازي هر تخت بيمارستاني بايد حداقل 250 ميليارد تومان هزينه شود.
وي گفت: اين بنياد آمادگي دارد در صورت راه اندازي بيمارستانهاي جديد جهت تامين تجهيزات مورد نظر كمك ها و مساعدت لازم را انجام دهد.
وي گفت: يكي از اولويت هاي اين بنياد كمك به استان چهارمحال و بختياري در حوزه سلامت است.
وي از خانه هاي تامين شده جهت نيازمندان كميته امداد در استان توسط بنياد خبر داد و گفت: خدمات خوبي در اين حوزه انجام شده است.
وي، در پايان از تلاش همه مسئولان و خيران محترم تقدير كرد و گفت: بنا ها يادگاري براي فرزندان اين مرز و بود خواهد بود.
وي استان چهارمحال و بختياري را تكه اي از بهشت الهي دانست و گفت: بايد بنحوي عمل كرد كه چهارمحال و بختياري محلي براي آرامش باشد.
به گفته وي، ‌تا آنجا كه در توان داريم توسط خيرين در توسعه اين استان كمك و مساعدت خواهد شد و شاهد خوشحالي مردم و نيازمندان خواهيم بود.
تعداد بازدید:
14
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/05/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal