حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1394/07/28
پيام دبير كل سازمان ملل

پيام دعوت دبير كل سازمان ملل متحد از دولت‌ها براي برگزاري روز جهاني آمار 2015

 دبير كل سازمان ملل متحد، آقاي بان كي مون، در نامه‌اي به سران دولت‌ها  در سراسر جهان در تاريخ 19 آگوست 2015،  از آنها دعوت كرد تا حمايت كامل و به موقع خود را براي برگزاري هر چه موفق‌تر روز جهاني آمار ابراز داشته و آنها را براي به اشتراك گذاردن وقايع اين رويداد در جامعه جهاني، تشويق نمود.

متن پيام

نامه دبير كل سازمان ملل متحد به دولت‌هاي سراسر دنيا براي بزرگداشت روز جهاني آمار 

(20 اكتبر 2015 ميلادي و 28 مهرماه 1394 شمسي)

افتخاردارم توجه شما را به بيانيه مجمع عمومي سازمان ملل متحد 69/282  كه در آن مجمع تصميم گرفت 20 اكتبر سال 2015 را به عنوان روز جهاني آمار با موضوع " داده بهتر، زندگي بهتر"نام‌گذاري كند، جلب نمايم. مجمع عمومي سازمان ملل متحد از همه كشورهاي عضو، مجامع تخصصي ملل متحد، سازمان‌هاي نظام ملل متحد و ديگر سازمان‌هاي بين‌المللي و منطقه‌اي و مجامع شهري شامل سازمان‌هاي غير دولتي مانند مؤسسات تحقيقاتي، رسانه‌ها و توليدكنندگان و كاربران آمارهاي رسمي دعوت مي‌كند روز جهاني آمار را گرامي دارند.

آمار نقش حياتي در تصميم‌سازي شاهد  و پايه در تمام زمينه‌هاي تاريخي و فرهنگي كشورها بدون وابستگي به سطح توسعه آنها ايفا مي‌كند. با پذيرش قطعنامه 69/282 ، مجمع عمومي به اهميت بنيادي ظرفيت آماري ملي ممكن در توليد آمارها و نشانگرهاي قابل اعتماد و به موقع اذعان دارد. داده‌هاي ناب مبناي اغماض‌ناپذير فرمولبندي سياست‌هاي آگاهانه و نظارت بر توسعه‌هاي2015 به بعد در سطوح ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي هستند.

من از تلاش‌هايي كه در سال‌هاي اخير در بسياري از كشورها در جهت ارتقاء ظرفيت آماري خود تحت رهبري دواير آمار ملي، در زمينه‌هايي چون سرشماري نفوس و مسكن و نظارت بر رشد اهداف پيشرفت هزاره انجام شده است دلگرم شده‌ام. من همچنين از موفقيت قابل توجه بزرگداشت اولين روز جهاني آمار كه در 20 اكتبر 2010 با فعاليت‌هاي سازمان داده شده در بيش از 130 كشور عضو و حداقل 40 سازمان منطقه‌اي و بين‌المللي برگزار گرديد تشجيع شده‌ام.

به منظور آنكه از روز جهاني آمار 2015 يك موفقيت مشابه بسازيم، از دولت شما به عنوان توليد كننده ، كاربر و منتفع شونده اوليه از آمارهاي رسمي، دعوت به عمل مي‌آورم تا پشتيباني كامل و به موقع خود را در جهت مثمر ثمر واقع شدن تلاش‌هاي امسال شما نيز معطوف داريد. بخش آمار دپارتمان اقتصاد و امور اجتماعي پايگاهي اينترنتي براي به اشتراك گذاشتن اطلاعات مربوط به نحوه بزرگداشت روز جهاني آمار در سراسر جهان به آدرس https://worldstatisticsday.org ايجاد كرده است. مايلم دولت شما را تشويق كنم تا از اين طريق ما را از برنامه‌هاي خود مطلع‌سازي تا آنها در معرض ديد جامعه جهاني قرار گيرد. بياييد از اين روز جهاني آمار تاريخي با اعلام و بزرگداشت نقش آمار در پيشرفت جوامع خود يك موفقيت بسازيم.


ارادتمند- بان كي‌مون

 

تعداد بازدید:
5
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal