حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۶/۲
1393/12/23
روابط عمومي‌ها با به كارگيري ابزارهاي اطلاع رساني خود چالش‌ها را به فرصت تبديل كنند.
روابط عمومي‌ها با به كارگيري ابزارهاي اطلاع رساني خود چالش‌ها را به فرصت تبديل كنند
روابط عمومي‌ها با توجه به جايگاه و تعاملات موثرشان با درون و برون سازمان بايد از ابزارهاي خود جهت تبديل چالش‌ها به فرصت استفاده كنند.
روابط عمومي‌ها با به كارگيري ابزارهاي اطلاع رساني خود چالش‌ها را به فرصت تبديل كنند
به گزارش وب دا، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري در گردهمايي مسئولين و رابطين روابط عمومي‌هاي واحدهاي تابعه اين دانشگاه گفت: روابط عمومي‌ها با توجه به جايگاه و تعاملات موثرشان با درون و برون سازمان بايد از ابزارهاي خود جهت تبديل چالش‌ها به فرصت استفاده كنند.
دكتر مرتضي هاشم‌زاده افزود: دانشگاه علوم پزشكي استان با عنايت خداوند و توجه مسئولين حوزه سلامت، سالي پر كار را پشت سر گذاشته و كارنامه درخشاني در جلب رضايتمندي مردم و دريافت كنندگان خدمات بهداشتي و درماني از خود بر جاي گذاشته است.
وي، تلاش مسئولين روابط عمومي در انعكاس فعاليت‌ها و عملكرد دانشگاه و انتقال انتظارات و مطالبات مردمي به مسئولين را قابل تقدير دانسته و ارتقاء سطح پورتال دانشگاه در بين دانشگاه‌هاي كشور را از موفقيت‌هاي ارزشمند اين مجموعه عنوان كرد.
دكتر هاشم‌زاده، ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه را از اولويت هاي دانشگاه علوم پزشكي استان در سال آينده اعلام كرد و بيان داشت: قطعا روابط عمومي‌ها در راستاي تحقق اين امر مهم نقش موثري ايفا خواهند نمود.
وي گفت: تا زماني كه سواد سلامت جامعه ارتقاء‌ نيابد و فرهنگ خود مراقبتي در بين مردم ترويج پيدا نكند، توسعه مراكز درماني در كنترل بيماري‌ها كارآمد نخواهد بود و همواره افزايش بار هزينه‌هاي درماني، فشاراقتصادي مضاعف و غير قابل تحمل بر خانواده‌ها و دولت تحميل خواهد كرد.
دكتر هاشم‌زاده اضافه كرد: اگر چه كمبود اعتبار مانع تحقق برخي برنامه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي استان شده است و اين دانشگاه همچنان با كسري اعتبارات روبروست اما با تلاش‌هاي صورت گرفته ميزان بدهي سالهاي اخير دانشگاه از ۹۵۰ ميليارد ريال به ۴۰۰ ميليارد ريال كاهش يافته است.
وي تصريح كرد: در راستاي اجراي طرح تحول سلامت اقدامات فراواني در استان انجام شده و اگر محدوديت اعتباري نبود، ميزان و كيفيت خدمات بهداشتي و درماني در استان بيش از اقدامات صورت گرفته قابل ارائه مي‌باشد.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه چهارمحال و بختياري از استانهاي كمتر برخوردار محسوب مي شود، نسبت به ديگر استانهاي كشور در اجراي برنامه تحول سلامت با محدوديت مواجه است اما اجراي اين برنامه نتايج خوبي در حوزه‌هاي مختلف از جمله تامين پزشك در مناطق دوردست استان در برداشته است كه توانسته است رضايتمندي خوبي در سطح شهرستان‌ها ايجاد نمايد.
مدير خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران(ايرنا) نيز در ادامه اين جلسه، اعتماد سازي را از وظايف روابط عمومي‌هاي يك سازمان دانست و افزود: روابط عمومي‌ها بايد با بكارگيري همه ظرفيت‌ها و امكانات و تقويت جايگاه خود در سازمان انعكاس دهنده خدمات انجام شده به مردم و انتقال دهنده‌ي نقاط ضعف مجموعه خود به مديران و تصميم گيرندگان باشند.
كاظم شاملو افزود: متاسفانه در حال حاضر با عدم استفاده از پتانسيل‌ها و بهره مندي از امكانات، بخش عمده اي از ظرفيت اطلاع رساني روابط عمومي‌ها پوشيده مي‌ماند.
به گفته وي، در يك نظام تحولي روابط عمومي‌ها نيز بايد متحول شوند و بايد به جاي روزمره محور بودن به سمت برنامه محوري حركت كنند.
رئيس گنجينه آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري از ديگر مدعوين اين برنامه بود كه با بيان تاريخچه علوم پزشكي در ايران و اين استان و اشاره به زندگينامه بزرگان علم پزشكي بر لزوم توجه به سابقه و پيشينه فعاليت‌ها در گذشته و معرفي بنيانگذاران علوم مختلف تاكيد كرد.
بابك زماني پور با اشاره به سابقه درخشان ارائه خدمات بهداشتي و درماني در استان چهارمحال و بختياري گفت: به نظر مي‌رسد ظرفيت لازم براي تهيه و نگارش تقويم بهداشت و درمان و تاسيس گنجينه علوم پزشكي در اين استان وجود دارد كه نيازمند پيگيري مسئولين امر مي‌باشد.


گفتني است، در پايان گردهمايي مسئولين و رابطين روابط عمومي هاي واحدهاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي استان از فعالان حوزه روابط عمومي بخش‌هاي مختلف اين دانشگاه تجليل به عمل آمد.
تعداد بازدید:
7
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/06/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal