English
۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ شهريور
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
کسی به ژرفای دانش دست نمی یابد، مگر آن که زمانی طولانی بیاموزد . امام علی(ع)
سخن روز:
width=6
ارائه اطلاعات درمورد مصرف دارو به بيماران در داروخانه ها مهم است ارائه اطلاعات درمورد مصرف دارو به بيماران در داروخانه ها مهم است
ارائه اطلاعات درمورد مصرف دارو به بيماران در داروخانه ها مهم است

شهرکرد: مشاور عالي سازمان بهداشت جهاني گفت: در زمينه ترويج اخلاق صحيح مصرف دارو ،ارائه اطلاعات توسط داروخانه ها به بيماران مهم و ضروري است .

پروفسور" گراهام ايوکس "روز شنبه درجمع دانشجويان و مسوولان بخش دارويي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد افزود: اخلاق پزشکي درخصوص دارو ايجاب مي کند که حقوق بيمارن در موارد و مراحل مختلف از توليد دارو،داروخانه، پزشک و آزمايشگاه حفظ شود.
وي گفت: در داروخانه ها علاوه بر پخش داروبايد مهمترين عوارض جانبي به بيمار تعليم داده شود تا بيماران از مصرف خود سرانه و بيش از اندازه دارو پرهيز کنند.
وي،با اشاره به مشکلاتي که در دنيا در زمينه دارو وجود دارد گفت: کشورهاي فقيري هستند که خريد دارو برايشان امکان ندارد وسازمان بهداشت جهاني دراين زمينه 300نوع از اقلام اوليه دارو را براي آنها فراهم مي کند.
وي تصريح کرد: کشورهاي ثروتمندي هم هستند که تحت تاثير تبليغات، بيش از اندازه دارو مصرف مي کنند در حالي که نياز به اين ميزان مصرف وجود ندارد.

تاریخ درج خبر: 13880206 منبع:
نام نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
width=6
width=8
تعداد بازدیدکنندگان امروز 29 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 67 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 344298 تعداد کاربران بر خط 1 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal